Non-Teaching Staff List

Arrow
Arrow
Welcome to AIMS, B.G.Nagara
Slider

 Non-Teaching Staff List

.

Department of Anatomy
 

Technical AssistantMr.Arun
TechniciansMr.ShivakumarMr.Suresh J NMs.SudhamaniMr.Satish Kumar A H

 

ModellersMr.Kumar
Dissection Hall AttendantsMr.G.EshwarMr.S.HarishMr.KemparajuMr.Gurumurthy

Mr.Dhananjaya J R

Mr.Suresh J K

Steno typistMs.Suchitra
Store Keeper – cum – clerkMr.Ananda
SweepersMr.ManjegowdaMr.SureshMr.BoregowdaMr.Shiva

Mr.Jayanna

Mr.Shanthamma

 

Department of Physiology:

 

Technical AssistantMr. Arun
TechniciansMr.K.S. Thimme GowdaMs. VaniMs. Umadevi K RMr. Ravi

Mr. Mahesh H R

Storekeeper-cum-Clerk          Mr. Suresh P.M.
Laboratory Attendants            Mr.Md.Ali Shab M M
Steno TypistMs.Hema K T
Sweepers         Mr.JayaramsMrs.Thayamma

 

Department of Biochemistry:

 

Technical Assistant     Mr.Arun
Technicians     Mr.B.M.Mahalinge GowdaMr.N.R.YatheeshaMr.S.R.Shankare Gowda
Storekeeper-cum-Clerk          Mr.Krishna.J.L.
Laboratory AttendantsMr.HongeregowdaMr.KrishnegowdaMr.Mahalinge Gowda 
Sweepers         Smt.RangammaSmt.Manjamma

 

 

Department of Pathology:

 

ArtistMr. Kumar
Technical Assistant     Mr.Arun
Technicians     Mahadev B.K.M.NithyanandaiahJagadeesh C GH.C.Ramesh

B.J.Vijayankumar

B.H.Ravikumar

Rajashekaraiah

Ms.Kalappa

S.N.Manjunath

Satish

Prameelamma

Laboratory AttendantsDhruvakumarVijayamma
Steno Typist     K.M.VijayalakshmiShivaiah
ClerkNagarathana N.
StorekeeperSavithramma B.V.
Record ClerkSaradamma T.           
SweepersSri RamaSmt.Rangamma 

 

 

Department of Microbiology:

 

Technical Assistant                 Mr. Arun
TechniciansMr. M.B.PrasadMr. Ravi. K.S.Mr. Basavaraju A LMr. Satish

Mrs. Mamatha

Mr  .Suresh

Storekeeper-cum-ClerkUma.N.T.
Laboratory AttendantsMr. Manjunath.S.Mr. Linge Gowda.J.N.Mr. LakshminarayanaMr.J .G.  Lingegowda
Record ClerkNilambike
Steno-TypistMs. Bharati
Sweepers         Mr.Deepu

 

 

Department of Pharmacology:

 

Pharmaceutical ChemistNaganna. H.M
Technical AssistantMr. Arun
TechnicianSmt. Manjula T.S.
Storekeeper/Cum/ClerkMrs.Rukmini D
Steno Typist     Ms.Meenakshi H J
Laboratory AttendantsMr.Rajashekar.C.R.
Sweepers         Mrs.Shoba
Any other category Peons – Mr.Krishna H,Mr.Babu,Mr.Krishna

 

 

Department of Forensic Medicine:

 

Technical AssistantMr.Arun
TechniciansMr.G.D.Narayana Gowda
Laboratory AttendantsMr.Gangadhar,Mr.Ningegowda
Steno-TypistMrs.Sarojamma
Storekeeper-cum-ClerkHema.B.G
SweepersMr.Rangaswamy,Mrs.Shanthamma

 

 

Department of Community Medicine:

 

Medical Social WorkerMr. Prakash S NMr. Yathish B R
Technical Assistant     Mr.Arun
TechniciansMr. Shankare Gowda ,Ms.Chandramma
Stenographer  Mr.Prakash M
Record ClerkMs.Shuba
StorekeeperMs.Sunanda
Sweepers         Mr. Thope Gowda J H,Mr. Nagaraja D K

 

 

General Medicine and Allied:

 

Nomenclature                  Name(s) of staff members
 General MedicineTB&Resp. DiseasesDermatology, Venereology& LeprosyPsychiatry
a. ECG TechnicianMary Kadhallikattil
b. Technical AssistantMr.ManjunathMr.VijayendraMr.NithyanandaiahMr.Ravi
c. TechnicianMr.HarishMr.GopalMr.Basavaraj A LMr.Manjunath S N

d. Lab. Attendants
Nataraju B HYashodharaiahSomashekar. M NGangadhara SMr.RaviMr.GovindegowdaMr.Ashok Kumar
e. Steno-typistMs.VeenaMr.YogeshMr.Gopal K SMr.Raghu
f. Record clerkMr.Swamy KMr.Vasanth GMr.Devaraj B KMs.ShruthiMr.Manjegowda
g. TB & Chest Diseases Health Visitor
h. Psychiatric Social WorkersMs.Shobha Rani
i.Any other category

 

 

Department of Paediatrics:

 

a) Child PsychologistDr.Sowmya
b) Health EducatorHarisha S T
c) Technical AssistantMr.Arun
d) TechnicianKomala B R
e) Laboratory AttendantsRenukappa
f)  Store KeeperKrishnaiah.S.N.
g) Steno-TypistAteeba Khanum
h) Record ClerkChidananda S B
i)  Social WorkerNalina T M
j) Any other categoryRavi

 

Surgery and Allied Subjects:

 

NomenclatureGeneral SurgeryOrthopeadicsOto-Rhino-laryngologyOpthamology
Technical AssistantMr.Ashok KumarMr.ArunManjunathRajashekaraiah
TechnicianShashikumarSharadambeBasavarajManohar
Lab AttendentShive gowdaNanjegowdaMeenakshammaGowrammaShantha Kumar.S.ShivarajByraiah
Store KeeperMahesha.M.P..RangaswamyPuttegowdaSubhadhara.B.
Steno-TypistManasaKumaraswamy.K.L.Shailaja.M.Ashoka.A.R.
Record ClerkRajeshwariPriyadarshiniIndiramma.J.H.Someshwara.B.Padmavathi.S.
Audiometry Tech.Archana P S
RefractionistVasanth D R
Radio-diagRadio-therapyAnaes & Phy & medDentistry
Radiographic Tech.HemalathaMuqueeb
Dark Room Asst.Gidde gowda
Steno GrapherHemavathiOptional as per MCI
Steno TypistSuma B NAshwini
Store KeeperNagaraju.B.Shobha.G.
Store Keeper/ClerksShoba B PBore Gowda
Record ClerkNagaraj BBrahmila
Radiotherpy Technician
Physio-TherapistSharadambe
Pros. & orthotic Tech.
Workshop Workers
Clinical Psychologist
Medical S. worker Suma K
Pub. Heal./Nurse
Vocational Councellor
MRW
Class IV WorkersThopegowdaKrishnegowda
Dental TechniciansRavikumar
Tech. Asst.NarasimhaTulasi RamGangadhara.P.N.Nandeesh.G.K.Shiva Raju.S.R.
Technicians –Jayaramu.S.P.Lakshmanaiah.D.N.GowrammaLalithamma

Manju

Doreswamy

Chandrashekar

Prakash.B.R.

Any other category

 

 

Department of OBG:

 

a. Social WorkerKalpana K,Sowmya H N
b. Technical AssistantRavi D
c. TechnicianYatish N R
d. Lab AttendantsBhagirathi,Nagesh M T
e. StenographerDakshayani G C
f. Record ClerkShivakumar P
g. Store KeeperManjula
h. Any other Category